Beton Üzeri Akrilik Kaplama

Kullanım Alanları

Beton üzeri akrilik zemin kaplaması özellikle tenis kortları, basketbol, voleybol saha zeminleri için geliştirilmiş zemin kaplama sistemidir. Açık hava şartlarında oynanan tüm spor oyunları için uygundur.

Yüzey Hazırlığı

Asfalt zemin sulanarak göllenme olan bölgeler tespit edilecektir. Tespit edilmiş göllenme bölgeleri akrilik tamir harcı ile doldurularak saha genelinde düzgün bir yüzey elde edilecektir. En az 14 gün bekletilerek prizini almış gözeneksiz asfalt zemin sulanarak göllenme olan bölgeler tespit edilecektir. Tespit edilmiş göllenme bölgeleri akrilik tamir harcı ile doldurularak saha genelinde düzgün bir yüzey elde edilecektir. Yeni yapılmış saha asfaltının tam kürlenmesi için 14 gün beklenmelidir.

Uygulama Prosedürü

Akrilik zemin kaplama ürünlerini uygularken zemin sıcaklığının 10 °C – 35 °C arasında olmasına dikkat ediniz. Belirtilen sıcaklık derecelerinin altında ve üstünde uygulama yapmayınız. Yağmur yağıyorsa veya yağmur yağışı bekleniyorsa uygulama yapmayınız. Zemin kaplama ürünlerinin kullanılmadığı durumlarda ambalaj kapakları iyice kapatılmalıdır, böylece ürün yüzeyinin kuruması engellenir. Zemin kaplama ürünlerini doğrudan güneşe maruz kalmayacak şekilde ve sıcaklığı 10 °C – 35 °C alanlarda depolayınız.

Ekipman Temizliği

Aletleri su ile yıkayınız, eğer malzeme kurumuş ise kerosen (gaz yağı) kullanınız

Diğer Belgeler

  • Beton Üzeri Akrilik Zemin Kaplama Teknik Şartnamesi